Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


mxu300r
MXU 300 R
down_town_350
DOWNTOWN 350
Повеќе.....
3god150000garancija

KYMCO-Новини

kymko_novosticita_novosti

На 07.05.2016 година на нова локација отворен нов модерен салон на KYMCO Македонија.

Повелете посететене Ве очекуваат бројни изненадувања и попусти (ул.“Доне Божинов“ бб. - од десна страна на патниот правец Куманово - нас.Карпош).

 

 

KYMCO на 70-от EICMA Show ги претстави новитетите за 2013 година

The 70th EICMA International Motorcycle Show will take place in Milano, Italy. As usual, KYMCO announce 2013 new models including the brand new 125 cc bike, " K-1 ", new Tall wheel bike, " People -1", the brand new E Scooter," QUEEN 3.0 EV" / " CANDY 2.0 EV " , MXU 700 / 550 cc Fuel injection ATV、mini bike" K-PIPE 50 /125" 、XCITING 400 i , KXCT 300 i Fuel injection sport scooter. KYMCO’s booth locates at hall 6, KYMCO welcome everybody to visit and to enjoy the all new felling in the show.

За време на 70-от Интернационален Мотор Шоу (EICMA) во Милано, Италија, на прес-конференција на штандот на KYMCO (Сала 6, Штанд F10) Вторник, 13 ноември во 15:30 тајванската куќа ги претстави новитетите за 2013 година.

People -1 125 Новиот KYMCO со големи тркала (предното тркало 16" и 14 "задно)е придвижуван од едно цилиндричен 4-тактен мотор 125cc со електронсо вбризгување, два вентили и воздушно ладење. Електронското вбризгување на горивото е од нова технологија која ја оптимизира ефикасноста преку намалување на отпадот и дозирање на гориво буквално капка по капка, овозможувајќи многу ниска потрошувачка на гориво. 
Исто така е во категоријата на мотори со голем подседишен простор за складирање која преграда овозможува лесно да се стави и заштитната кацига. Продажбата е закажан за 2013 година, а цената ќе биде утврдена.

Електричен скутер: QUEEN 3.0 EV" / " CANDY 2.0 EV зелени иновации 
KYMCO на EICMA ги претстави двете електрични возила QUEEN 3.0 EV и CANDY 2.0 EV, великодушни димензии, претставува врвот на опсег. Придвижувани од силни 2 и 3kW мотори, обезбедува погодности и брзина за сета почит. 
Комерцијализација е закажано за 2013 година, а цената ќе биде утврдена.

MXU 700 
MXU 700 Новата, спорт 4x4 верзија е придвижуван од еден цилиндричен мотор капацитет од 700 кубика. Преносот е автоматски и CVT опремен со рикверс и редуцирани брзини. Продажбата е закажан за 2013 година, а цената ќе биде утврдена.

Super 8 50/125 редизајн 
на предниот дел на линија спортски KYMCO куќата е целосно ревидиран, за двете 50cc 125cc. 
Комерцијализација е закажано за 2013 година, а цената е да се утврди.

Xciting 400 
Xciting 400 претставува нова линија, наследник на стилот од претходникот. Опремени со нова генерација на мотор наречен Г5 Кометал и врз основа на нова шасија со двојна круна вилушка, Xciting 400 ќе стане предводник на групата Xciting. 
Комерцијализација е закажано за 2013 година, а цената дополнително ќе биде утврдена.

К-XCT 125 и 300 
Xciting во компактна верзија. К-XCT ќе бидат опремени со мотори Г5 (водено ладење, четири вентили) во класична изведба од 125 и 300 кубни сантиметри нов компактен спортски скутер. 
Комерцијализација е закажана за крајот на 2012 година и цената е да се утврди.

K-PIPE 50 /125
Нов за KYMCO е трик велосипед, посебен дизајн и многу ниска цена, ќе им даде мобилност за сите групи на корисници.
Комерцијализацијата се очекува крајот 2012 година.


 БМВ и Kymco ја проширија соработката

KYMCO уште еднаш покажа дека произведе врвен мотор за скутери. БМВ и Kymco ја проширија соработката, а сега по четири Enduro модели, БМВ реши да ги вклучи во својот прв макси-скутери, BMW C 600 Спорт и C 650 GT инсталиран KYMCO агрегати.Првата пратка од 10.000 единици се веќе на располагање за инсталација, и се очекува дека првата ѕвезда меѓу скутер на Миланскиот саем (EICMA), која се одржа во почетокот на ноември, се појавува на улиците на европските градови во рана пролет.