garancija

Downtown-350i

  1

  DOWNTOWN 350i

  Делото на врвниот италијански дизајнер Massimo Zaniboni е лесно препознатливо ширум патиштата низ светот. Веднаш после неговото промовирање ги освои симпатиите на сите купувачи а голема заслуга за тоа има моќниот 4-ри вентилски мотор со неверојатни 30ps кој го прави овој макси скутер најсилен во класата. Големиот визир ќе ви овозможи перфектна видливост како и одлична заштита од ветер. Добро сработената работа е наградена со признание за скутер на година за 2018 од страна на реномираниот веб портал www.motorcycles.com.
  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1
  1
  1
  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 320.6  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 260 мм- диск
ТИП НА МОТОР KYMCO4 – тактен / OHC / 4V ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм-диск
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 29.5 ps / 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/80-14 58S
МАКС. ВРТЕЖИ
2.9kg.m / 6500 rpm
ЗАДНА ГУМА 150/70-13 64S
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.545mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА два прилагодливи амортизери
КОМПРЕСИЈА / СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА /
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V- Ah
ТЕЖИНА 192 kg СВЕТЛА /
ДИМЕНЗИИ 2255 x 800 x 1350 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА /
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 810 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА /
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ /
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 12,5 l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ /
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА / ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ -
Дополнителна опрема за DOWNTOWN  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

ACC-0051-0017

КУФЕР KYMCO 47l Сив Мет NH263

184,00

 

ACC-0051-0003

КУФЕР KYMCO 47l Бел Мет NH265

184,00

 

ACC-0051-0002

КУФЕР KYMCO 47l Црна NH359

184,00

 

ACC-0051-0018

КУФЕР KYMCO 47l црна мат NH124J3

184,00

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

 B03-99-E300-ММ

КУФЕР KYMCO 30l црна со затемнети рефлексивни Givi

68.00

 B15512000

Држач за GPS


Материјал од легура на алуминиум со галванизирана површина слој. 
Исто така погоден за да ги собере и други производи. 

35,88

 K10999003

Sellasia КАПАК ВОДООТПОРЕН Givi ЦРНА

16.13

 K13991054

WIRING SYNAGERMOUUNIVERSAL GEMINI

20.00

 

ACC-0051-0029

ПРЕДЕН ВЕТРОБРАН

137,81

 

ACC-0051-0016

ПРЕДЕН ВЕТРОБРАН KYMCO

162,00

 

ACC-0051-0009

ЗАДЕН ДРЖАЧ ЗА ПАТНИЦИ KYMCO

98,40

 P75512001

PROTECT / ПРЕДНИ ПАТОСНИЦИ


Патосници од SUS304 нерѓосувачки челик и анти-се лизга гума, во центарот на градот и модерен изглед лого.

74,31

 P75512000

PROTECT / RA кат СРЕДНИ ПАТОСНИЦИ


Патосници од SUS304 нерѓосувачки челик и анти-се лизга гума, во центарот на градот и модерен изглед лого.

92,25

 ACC-0051-0008

ЗАШТИТНИК ЗА НОЗЕ KYMCO

94,00

 S60991050-A

АЛАРМ (KYMCO-БЛИЗНАЦИ) 953

 

• Две далечински управувачи два канали случајно менување на кодот. 
• Пиезо сирена и висока моќност моторниот блок. 
• Вграден сензор за вибрации, прилагодлив преку далечински управувач. 
• Визуелен приказ и аудио индикација. 
• Ниска потрошувачка. 
• Водоотпорен и отпорен на удар изградба. 
• Висока моќност самоодржливи батеријата. 
• Електронскиот клуч деактивирање. 
• Гаранција: 2 години (со целосна замена со нова) 

130.00

 

ACC-0051-0005

ДРЖАЧ

49,90

 

ACC-0051-0007

Палетен алуминиумски држач KYMCO

81,29

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.