garancija

XTOWN 300i

  1

  X-Town 300i

  ИЗБЕРЕТЕ КОМФОР, ИСКУСТВО НА ВРВОТО ВОДИЧ Прфинет патнички скутер со високо ниво на удобност за максимално задоволство на возачот и патникот дури и на големи растојанија. Пневматиците од гумите и задните амортизери прилагодливи на 5 позиции, и двете се усвоени за да понудат одлично одржување на патот и да ја филтрираат грубоста на површината на патот. X-Town 300i ABS е опремен со Bosch систем за заштита од блокирање што значително го намалува ризикот од паѓање и запирање на просторот. Богата стандардна опрема, фарови со LED светла и нови инструменти со надворешен мерач на температурата. Единственоста на задното светло "X" е карактеристична. Силно светло и извонреден капацитет за преградата под седиштето што може да го собере големи кациги. Го спроведува капацитетот на удобен простор за складирање кој секогаш се цени за време на патувањето. Во касетата има и пригоден USB приклучок, многу корисен за полнење на телефонот.
  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1
  1
  1
  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 276 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 260 мм
ТИП НА МОТОР KYMCO KS60A 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 18/7250 kw/rpm ПРЕДНА ГУМА 120/80-14
МАКС. ВРТЕЖИ 25 Nm при 6.250 rpm ЗАДНА ГУМА 150/70-13
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 37 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1545 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА двојно прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 10,6:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK DPR-6EA-9
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 200 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2250x800x1385 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 820 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 13 l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 4 (CO2 78 g / km)
Корисничко упатство КАТАЛОГ НА РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ (АНГЛИСКИ ЈАЗИК) - PDF
технички карактеристики ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ - PDF (PRINT)
kкорисничко упатство КОРИСНИЧКО УПАТСТВО (USER MANUAL IT - PDF)
Дополнителна опрема за X-TOWN  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

 

КУФЕР KYMCO 47l Сив Мет NH263

189,00

 

 

Полнач за батерија “K-Charge"

66,44

 

 

Визир

124,00

 

00911001

Наслон за куфер 47l

33,93

 

00911003

Наслон за куфер 45l

33.93

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.