garancija

SUPER 8 125

  1

  Super 8 125

  Овој спортски модел од студиото на KYMCO ни доаѓа со 14 инчни алуминиумски тркала, атрактивен дизајн како и со нов штедлив мотор. Со сигурност може да се каже дека оваа e одлична комбинација и сигурен избор како за помладата така и за повозрасната генерација .Перфектната стабилност се должи пред се на големите пневматици како и на веќе проверената комбинација од диск кочница и гуртни. Чисти и остри линии кои го красат предниот дел се надополнети со двојни предни фарови кои пружаат одлична видливост. Овие вредности беа доволни KYMCO да биде избран како спонзор на BMW тимот во SWBK шампионатот.

  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 125  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø240 - мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 4-тактен OHC ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø130 - мм - барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 7.0kW / 7500rpm  ПРЕДНА ГУМА 120 / 70 - 14    
МАКС. ВРТЕЖИ 9.5Nm / 6000rpm ЗАДНА ГУМА 120 / 80 - 14
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.355 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА еден прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА - СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА -
ТИП НА ПРЕНОС CVT - автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 116кг СВЕТЛА двојно светилки
ДИМЕНЗИИ 2030x745x12050мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 780 СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 6l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ -
Дополнителна опрема за SUPER 8 125  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

 

ACC-0099-0001

Полнач за батерии K-Charge

60.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.