garancija

PEOPLE S 50 2T

  1

  PEOPLE S 50 2T

  Овој модел од дизајнерското студио на KYMCO ни доаѓа под ознаката PEOPLE S 50.Идеален мотор за сите старосни групи кој ќе ве остави без здив со своето стабилно и лесно маневрирање.Затемнетиот визир ќе ви пружи одлична заштита од ветер.Стабилноста и сигурноста е препуштена на предните и задните 16 инчни алуминиумски тркала надополнети со предни диск кочници и задни гуртни. Фиоката за документи и други ситници која е со заклучување се наоѓа испод рачките за управување.

  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 49.5  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø240 - мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 2-тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø130 - мм барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 2,8kW / 6500rpm  ПРЕДНА ГУМА 100 / 80 - 16    
МАКС. ВРТЕЖИ 4,2Nm / 5500rpm ЗАДНА ГУМА 110 / 70 - 16
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.331 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА два прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА - СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА -
ТИП НА ПРЕНОС CVT - автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 106кг СВЕТЛА -
ДИМЕНЗИИ 2022x719x1296мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 810 СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 6.8l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ -

Дополнителна опрема за PEOPLE S 50 2T

 

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

 

ACC-0099-0001

Полнач за батерии K-Charge

60.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.