garancija

XCITING-400S

  1

  Xciting 400S

  Петтата генерација за моделот роден во куќата на KYMCO во 2003 година Новиот XCITING S 400 е многу чист современ дизајн. Неговиот динамички профил се интегрира со хај-тек дизајн на предниот и задниот дел. Тоа е совршена мешавина на спортски стил и исчекување на иднината, удобност и перформанси. Висината на шофершајбната е прилагодлива на 5 нивоа, рачно и без употреба на алатки. Така, XCITING S лесно се прилагодува на растот на секој возач и на најразновидните услови за возење. Новиот управувач со форма "V" ја подобрува прецизноста на возењето и ја оптимизира видливоста на контролната табла. Ергономијата е дизајнирана да понуди максимален комфор за возачот и патникот. Естетскиот потпис на XCITING S е прозрачен потпис. Новиот DRL систем - дневна светлина на фаровите го осигурува возилото видливост што никогаш досега не беше достигнато, многу повеќе безбедност, со гордост го нагласува идентитетот на XCITING S и ја зголемува агресивноста и динамиката на неговиот дизајн. Тоа е прва серија на фаровите од овој тип за да се добие ECE хомологација. LED задното светло изразува непогрешлив карактер и авангарден дизајн. Со најголема моќност во својата класа. Тој е многу тивок, дури и при голема брзина. Обезбедува безбедно, интуитивно и пријатно возење. Со едноставна надградба на апликацијата Noodoe, навашиот телефон возбудата започнува, што претставува состојба на навигациските системи и е прва што е експлицитно наменета за оние кои возат скутер. Лесен и интуитивен, во гужва ја подобрува безбедноста и му помага на возачот во секоја ситуација, без да го одвлекува вниманието од возење, дозволувајќи му нателефонот да комуницира со дисплејот на таблата.

  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 400 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 280 мм
ТИП НА МОТОР KYMCO SK80 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 26,5kw на 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/70-15
МАКС. ВРТЕЖИ 38,4 Nm при 6.000 rpm ЗАДНА ГУМА 150/70-14
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 41 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1570mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА двојно прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 10,8:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK CR-7E
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 213 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2190x799x1389 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА двојно, светилки LED
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 815 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 12,5l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА 140 км / ч
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА 4l ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕВРО 4 (CO2 97 g / km)
Дополнителна опрема за XCITING  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

ACC-0051-0017

КУФЕР KYMCO 47l Сив Мет NH263

184,00

 

ACC-0051-0003

КУФЕР KYMCO 47l Бел Мет NH265

184,00

 

ACC-0051-0002

КУФЕР KYMCO 47l Црна NH359

184,00

 

ACC-0051-0018

КУФЕР KYMCO 47l црна мат NH124J3

184,00

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.