garancija

XCITING-400i ABS

  1

  Xciting 400i ABS

  Xciting 400i, новиот израз на спортски скутер Kymco. Изградена на новата шасија двоен тунел засилен, двојна вилушка плоча, преден диск Ø 280 mm со радијален дебеломер и задни диск Ø 240 mm, ABS со dual-channel. Со 399 кубика EFI,првенец од новата генерација на мотори со SC-G5 со високи перформанси, ниско триење и високо намалување на вибрации. Дигитални инструменти со дневни светла и индикатори. LED диоди за светлина за задна група на осветлување.
  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 400 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 280 мм
ТИП НА МОТОР KYMCO SK80 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 26,5kw на 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/80-15
МАКС. ВРТЕЖИ 37,7 Nm при 6.250 rpm ЗАДНА ГУМА 150/70-14
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 41 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1570mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА двојно прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 10,8:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK CR-7E
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 200 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2205x820x1285 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 815 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 12,5l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 3
Дополнителна опрема за XCITING  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

ACC-0051-0017

КУФЕР KYMCO 47l Сив Мет NH263

184,00

 

ACC-0051-0003

КУФЕР KYMCO 47l Бел Мет NH265

184,00

 

ACC-0051-0002

КУФЕР KYMCO 47l Црна NH359

184,00

 

ACC-0051-0018

КУФЕР KYMCO 47l црна мат NH124J3

184,00

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.