garancija

GRAND DINK 300i

  1

  Grand Dink 300i

  Динк е оној модел што го карактеризира бренд KYMCO во Мкедонија и во целиот свет на продажба успех што траеше повеќе од десет години, со повеќе од 10.000 единици, само за Македонскиот пазар. Сега дојде на четвртата генерација, наречен Г-Динк, комплетно нов модерен дизајн и компактен, совршена комбинација на стил и практичност. Стилски тенок е овозможена благодарение на новата одредба од радијатор на дното на предната оска. До пред изгледот е чист и ангажирање, се карактеризира со семејството чувство на двојна воздух и dall'avvolgente светлата со LED позиција светла. Силата е широк, рамна платформа која ви овозможува да понуди возило најдобро одговара за секојдневна употреба. Со одлични перформанси на мотори го следи внимателно дизајн на шасијата на Г-Динк. Дури и во отсуство на центарот, рамката од челични цевки користи посебен фалтата на управувачот главата. Резултатот е многу ригидна рамка и ефикасна. Вбризгување на мотори 125 и 271 кубика.
  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1
  1
  1
  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 270,6 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм
ТИП НА МОТОР KYMCO SH60 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 200 мм
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 8,6/9000 kw/rpm ПРЕДНА ГУМА 120/70-13
МАКС. ВРТЕЖИ 9,8 Nm при 6.000 rpm ЗАДНА ГУМА 140/70-12
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 35 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1450 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА двојно прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 10 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK DPR-6EA
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 140 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2090x770x1360 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА 12V 30/35Wx2
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 760 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА 12V 5/21W
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ 12V 21/10W
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 9 l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ 30А/15А/10А
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 3
Дополнителна опрема за GRAND DINK  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

ACC-0051-0017

КУФЕР KYMCO 47l Сив Мет NH263

184,00

 

ACC-0051-0003

КУФЕР KYMCO 47l Бел Мет NH265

184,00

 

ACC-0051-0002

КУФЕР KYMCO 47l Црна NH359

184,00

 

ACC-0051-0018

КУФЕР KYMCO 47l црна мат NH124J3

184,00

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.