garancija

DJ 50s 4T

  1

  DJ 50s 4T

  Пристигна новата генерација на скутери за европскиот пазар под името DJ S. Главниот концепт беше да се создаде скутер кој ќе го покренува веќе проверениот 4‐ри тактен мотор со воздушно ладење кој се карактеризира со намалена потрошувачка на гориво. Сигурна гаранција дека вашите сограѓани нема да ве гледаат често на бензинска пумпа е и податокот дека со 2 литри бензин ќе поминете скоро 100 километри. Седиштето кое е дизајнирано да биде во еден дел ќе ви обезбеди одлично возење во секакви услови на пат.

  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 49.9  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø180 - мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 4-тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø110 - мм барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 2,8/6500 kw/rpm ПРЕДНА ГУМА 120 / 70 - 12   
МАКС. ВРТЕЖИ 3,4 Nm при 6.000 rpm ЗАДНА ГУМА 130 / 70 - 12
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1325 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА еден прилагодлив амортизер
КОМПРЕСИЈА - СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА -
ТИП НА ПРЕНОС CVT - автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 93 kg СВЕТЛА -
ДИМЕНЗИИ 1925x690x1130 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 780 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 5l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 3

Дополнителна опрема за DJ 50s 4T

 

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

 

ACC-0099-0001

Полнач за батерии K-Charge

60.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.