garancija

AK 550

  1

  AK-550

  AK-550, новиот израз на спортски скутер Kymco. Дигитален инструмент таблата: брзиномер, километража и километража, тахометар, индикатори за притисок во гумите, ниво на гориво, часовник, трепкање, предупредување, прегревање на моторот, полнење на батеријата, резерви на гориво, притисок на маслото, ABS, зрак, вбризгување OBD, напон на акумулаторот и интервали за одржување и Noodoe систем се малкуте од многубројни технолошки достигнувања и карактеристики кои овој скутер го прават совршен.
  цена: ,_ € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 550 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 270 мм ABS Bosch
ТИП НА МОТОР KYMCO 4- тактен DOHC ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 260 мм ABS Bosch
ЦИЛИНДРИ два ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 39,5kw на 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/70-R15 "
МАКС. ВРТЕЖИ 55 Nm при 5.750 rpm ЗАДНА ГУМА 160/60-R15 "
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 41 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1580mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА хоризонтално раме
КОМПРЕСИЈА 11:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK CR-7E
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 230 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2220x795x1450 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 785 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 15l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА 160km/h
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 4
Дополнителна опрема за XCITING  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

ACC-0051-0052

АМОРТИЗЕР ЗАДЕН за АК550

599,00

 

B03-99-E300-MM

КУФЕР KYMCO 30l GIVI

68,00

 

ACC-0051-0083

ТЕРМАЛЕН ОКЛОП

145,00

 

ACC-0051-0080

ЕКСТРЕМЕН ТИТАНИУМСКИ ИЗДУВ за АК-550

755,00

 

ACC-0026-0007

ПОТПИРАЧ

___.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.