garancija

AGILITY CITY 50 2T

  1

  Agility City 50 2T

  Атрактивен дизајн, неверојатна стабилност како резултат на 16 инчните предни и задни тркала и одличната агилност во градската гужва се главните адути на овој модел. Чувство на стабилност и безбедност ги пружаат големите диск кочници од F 260 mm како и веќе проверните задни гуртни од F 130 mm . Фиоката за документи и други ситници е со заклучување и е добредојдена ако се знае дека во неа е инсталиран и 12V полнач како за мобилен телефон така и за други уреди .Овие врвни технолошки достигнувања беа наградени со титула за НАЈПРОДАВАН МОДЕЛ ВО ИТАЛИЈА .

  цена: ,- € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 49.5  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø260 - мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 2-тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø130 - мм барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 2,8kW / 6500rpm  ПРЕДНА ГУМА 100 / 80 - 16    
МАКС. ВРТЕЖИ 4,2Nm / 5500rpm ЗАДНА ГУМА 110 / 70 - 16
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.335 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА два прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА - СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА -
ТИП НА ПРЕНОС CVT - автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 105кг СВЕТЛА -
ДИМЕНЗИИ 2040x740x1230мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 790 СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 6l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ -

Дополнителна опрема за AGILYTY CITY 50 2T

 

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

 

ACC-0099-0001

Полнач за батерии K-Charge

60.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.