garancija

AGILITY 16+ 125

  1

  Agility 16+ 125

  Атрактивен дизајн, неверојатна стабилност како резултат на 16 инчните предни и задни тркала и одличната агилност во градската гужва се главните адути на овој модел. Чувство на стабилност и безбедност ги пружаат големите диск кочници од F 260 mm како и веќе проверниот заден диск од F 240 mm . Фиоката за документи и други ситници е со заклучување и е добредојдена ако се знае дека во неа е инсталиран и 12V полнач како за мобилен телефон така и за други уреди .

  цена: - € цената е со пресметан ДДВ

   

  детали:      
  1

  1

  1
  1
  1

  1

  1
  1

 • Технички карактеристики
 • Каталог со делови
 • Дополнителна опрема
                                                                                                                                                                                                                         
ЗАФАТНИНА 125  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø260 - мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 4-тактен OHC ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø240 - мм - барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 6,6kW / 7500rpm  ПРЕДНА ГУМА 100 / 80 - 16    
МАКС. ВРТЕЖИ 9.0Nm / 6500rpm ЗАДНА ГУМА 120 / 80 - 14
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.340 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА еден прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 9,5:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА -
ТИП НА ПРЕНОС CVT - автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 126кг СВЕТЛА -
ДИМЕНЗИИ 2050x735x1210мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА -
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 780 СВЕТИЛКА ЗАДНА -
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО - СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ -
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 7l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ -
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА - МАКСИМАЛНА БРЗИНА -
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА -
ПОТРОШУВАЧКА - ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ -
Дополнителна опрема за AGILITY 16+ 125  

Додатоци

Опис

Малопродажна цена (Евро)

 

B03-99-E300-МА

КУФЕР KYMCO 30l црна со црвени рефлекси Givi

68.00

 

ACC-0099-0001

Полнач за батерии K-Charge

60.00

** Оваа се продажни цени со вклучен ДДВ и важат за купување од нашето одделение за делови во Куманово. 
Овие вредности може да ги зголемат трошоците за транспорт и испорака.